Gala Puls Żychlina

30 marca 2017r. w nieco innym otoczeniu niż dotychczas, a mianowicie w murach Żychlińskiego Domu Kultury, odbyła się Jubileuszowa V Gala Finałowa Konkursu „Puls Żychlina”, która z całą pewnością wpisała się w lokalną tradycję. Konkurs „Puls Żychlina” , który honoruje zapał, pasję i ciężką pracę na rzecz miasta i jej mieszkańców, jak co roku objęty został Patronatami Honorowymi: Pana Artura Dunina Posła na Sejm RP ,Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia oraz Pani Elżbiety Tarnowskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żychlinie.

W tym roku, roku jubileuszu 620-lecia nadania praw miejskich Miastu Żychlin, wprowadzono kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” która przyznawana będzie raz na 5 lat począwszy od roku 2017.

Przez kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” należy rozumieć osobę, zespół ludzi, wydarzenie kulturalne, sportowe, społeczne, podmioty działające na terenie gminy, inwestycję, które na przełomie 4 ubiegłych lat zostały laureatem statuetki „Puls Żychlina”.

W roku wyboru kategorii „SUPER PULS ŻYCHLINA” znosi się wybór nowych laureatów w kategoriach: Wydarzenie roku, Osobowość, Inicjatywa Lokalna, Człowiek Sportu, Lider Gospodarczy, Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu, Lider Obszarów Wiejskich, Inwestycja Roku..

 

Oto Laureaci „Super Pulsów Żychlina 2017”:

Człowiek Sportu  – Pan Jacek Filiński

 

Lider Gospodarczy – Zakład Maszyn Elektrycznych Emit S.A.

 

Osobowość – Pani Matylda Jakubowska – Czaja.

 

Inicjatywa lokalna – Volley Team Żychlin.

 

Lider z obszarów wiejskich – Koło Gospodyń Wiejskich w Śleszynie.

 

Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu – Pracownia Wizualna Łukasz Garstka

 

Wydarzenie roku – Siatkarski Wekand z Volley Team Żychlin

 

Inwestycja roku  –  „Podwórko Nivea”

 

Tegoroczną Galę poprowadził pan Tobiasz Puchalski, a niezwykłych wrażeń muzycznych dostarczył duet: Ania Kłys oraz Marek Pędziwiatr

Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom Super Pulsu Żychlina.

         

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *