Jubileuszowe Święto Żychlina

Tegoroczne Święto Żychlina było wyjątkowe z kilku ważnych powodów. Po pierwsze w roku 2017 nasze miasto obchodzi bardzo ważną rocznicę –  620 lecie nadania Żychlinowi praw miejskich. Okazja do świętowania była niecodzienna, tym bardziej cieszy nas tak wysoka frekwencja, zwłaszcza że tegoroczne święto zorganizowane było w nowej lokalizacji. Atrakcji w tym roku było rzeczywiście dużo, zaczynając od wielu propozycji dla dzieci dużych i małych, a na zaplanowanych koncertach kończąc.

Drugim powodem wyjątkowości tegorocznego święta była  nowa propozycja ŻDK , czyli żakinada. W tym roku dzieci  z żychlińskich szkół oraz ich rodzice wraz z Kapelą Dobrzeliniacy,  Burmistrzem Gminy Żychlin i dyrektorem Żychlińskiego Domu Kultury przemaszerowały spod Żychlińskiego Domu Kultury na plac, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Święta Żychlina. . Serdecznie dziękujemy za wasze zaangażowanie i mamy nadzieję, że pomysł ten przypadnie do gustu mieszkańcom i w kolejnych latach coraz więcej z nas będzie maszerowało z nami w kolorowym korowodzie przebierańców.

Święto Żychlina nieodmiennie kojarzy się  już z tradycyjnym  blokiem rodzinnym, który poprzedza koncerty zaplanowane w tym uroczystym dniu. Blok rodzinny to okazja, by dzieci i seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w życiu Żychlińskiego Domu Kultury mogli zaprezentować swój dorobek. I tak na naszej scenie mogliśmy wysłuchać laureatów Przeglądu Piosenki Bajkowej, seniorów z Zespołu Melodia i grupy wokalnej Złoty Akord z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oglądać pokazy grup tanecznych funkcjonujących w ŻDK oraz pokaz tworzącej się grupy Krav Maga. Nie możemy zapomnieć również o pokazach dziecięcych grup taneczno-gimnastycznych związanych ze Stowarzyszeniem „SKAKANKA”.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku wzięli udział w bloku rodzinnym.

Tradycją obchodów Święta Żychlina są koncerty znanych i lubianych wykonawców. Staramy się zapraszać artystów reprezentujących zróżnicowane style muzyczne, aby zadowolić gusta jak największej liczby mieszkańców. Na naszej scenie gościło już wielu znanych wykonawców, a w tym roku z pełnymi energii koncertami przyjechały do nas trzy zespoły – „Tacy sami”, „Trzynasta w samo południe” oraz „Piękni i Młodzi”.

Jest jeszcze jeden powód wyjątkowości tegorocznego Święta Żychlina – mianowicie charytatywny kiermasz dedykowany mieszkance Żychlina, p. Małgorzacie Sikorskiej, której potrzebna jest pomoc w sfinansowaniu terapii antynowotworowej. Jesteśmy bardzo zbudowani tym, jak wielu mieszkańców zaangażowało się w przygotowanie kiermaszu, jak wielu darczyńców włączyło się do naszej akcji, jak wielu mieszkańców odpowiedziało na nasz apel. Jesteśmy dumni z postawy mieszkańców i serdecznie dziękujemy za wasze wielkie serce.
inf. ŻDK

fot. A. Staszewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *