MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY „Żychlin dzieje miasta i gminy w latach 1918 – 1975”

Włączając się w obchody 620-lecia miasta Żychlina, 12 kwietnia 2017 r. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Promocji i Informacji w Żychlinie, zorganizowały MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY „Żychlin dzieje miasta i gminy w latach 1918 – 1975”.

Do konkursu zaproszono uczniów szkół z terenu Gminy. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak. Cel konkursu to rozwijanie zainteresowań uczniów historią Żychlina i gminy, kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży oraz propagowanie wiedzy o historii małej ojczyzny. Zakres tematyczny konkursu obejmował historię Żychlina w latach 1918-1975. Zagadnienia: prawa miejskie, II wojna światowa, położenie i podział administracyjny, granice miasta, zakłady pracy, zabytkowa zabudowa, przemysł, ludzie i wydarzenia.

Do historycznych zmagań przystąpiło 22 uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w I etapie uczniowie rozwiązywali zadania logiczne, w II etapie odpowiadali na pytania.

Kompetencje historyczne uczniów oceniało jury w składzie : Edyta Ledzion – kierownik Gminnego Centrum Promocji i Informacji UG w Żychlinie, dr Piotr A. Stasiak – regionalista, historyk, autor publikacji o regionie, Ewa Andrzejewska-dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie.

Laureatami Konkursu – specjalistami lokalnej historii zostali:

PIWOWARSKI TOMASZ – I miejsce

BANASIAK PATRYK – II miejsce

MROZIEWICZ JAN – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

PIWOWARSKI BARTOSZ i KALINOWSKA ZUZANNA

Laureatom gratulujemy sukcesu. Wszystkim uczestnikom , nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie, zachęcając jednocześnie do brania udziału
w przyszłych zmaganiach z historią.

 

Fot. A. Staszewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *