Strona główna

Drodzy Mieszkańcy, Mili Goście!

Każdy z nas ma dwie Ojczyzny. Jedną z nich, tą najważniejszą jest Polska. Drugą nasza Mała Ojczyzna – miejsce naszego pochodzenia lub to, w którym żyjemy, z którym połączyła nas miłość, czy też po prostu praca.

Żychlin. Moje rodzinne miasto zawsze, bez względu na to gdzie zaprowadzi mnie życie, będzie w moim sercu i zawsze z dumą i honorem, przedstawię się jako Żychlinianin. Tym bardziej, że jestem świadom, jak wiele trudu, jak wiele serca, całe pokolenia naszych przodków, wkładały w budowę naszego miasta.

Małe miejscowości przeżywają wiele trudności i pokonywanie piętrzących się problemów zmusza do wykazania się pomysłowością, determinacją i odwagą, co mieszkańcy naszego miasta i gminy wielokrotnie udowadniali.

A przez ostatnią dekadę, odkąd mam zaszczyt sprawować funkcję Burmistrza Gminy Żychlin, na swojej drodze, w swojej pracy, spotkałem tak wielu zaangażowanych i wartościowych ludzi, którym leży na sercu dobro naszego miasta i gminy. Mam, więc tą wyjątkową sposobność w 620 rocznicę nadania praw miejskich miastu Żychlin, w czasie tak szczególnym, złożyć podziękowania oraz życzenia.

Podziękowania, tak jak już wcześniej nadmieniłem, należą się wszystkim tym, którzy nie szczędząc sił i własnego czasu, przyczyniali się i wciąż przyczyniają do rozwoju naszego miasta, naszej małej ojczyzny. Dziękuję za dbanie o jej dobre imię i wizerunek.

Pragnę również złożyć życzenia mieszkańcom miasta Żychlina oraz gminy Żychlin jak i naszym gościom, którzy w Żychlinie znajdują chwilę wytchnienia lub też zatrzymali się na dłużej. W imieniu samorządowców naszej gminy, w imieniu radnych rady miejskiej, w imieniu własnym składam na Państwa ręce serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia i spełnienia wszystkich rodzinnych i zawodowych planów, niech życie w mieście i gminie Żychlin będzie dobre, a Wasze dni wypełnia miłość bliskich, szacunek i przyjaźń.

Gdziekolwiek postawicie stopę, gdziekolwiek rzuci Was wir zderzeń, pamiętajcie o swojej Małej Ojczyźnie i bądźcie jej najlepszymi ambasadorami.

Grzegorz Ambroziak
Burmistrz Gminy Żychlin